Serbë e shqiptarë, këta janë kriminelët më të rrezikshëm në Kosovë (Fotot)

Policia e Kosovës ka shpallur në kërkim 6 persona me rrezikshmëri të lartë, të cilët akuzohen për vepra të ndryshme penale, që nga vrasjet e rënda e deri te grabitjet. Policia e Kosovës raporton se në mesin e listës së personave të cilët po kërkohen nga autoritetet tona, janë edhe 3 serb, por që ende nuk është e specifikuar se për çfarë veprash po…
Me shumë...

E kthyen nga Siria, Kosova akuzon një grua si anëtare të ISIS

Në Prishtinë, Prokuroria Speciale ngriti akuzë kundër një qytetare të Kosovës për veprën penale "organizim dhe pjesëmarrje në grup terrorist”. Prokuroria në deklaratën për shtyp thotë se "e pandehura me inicialet F.Z., në 23 gusht të vitit 2014, me dëshirë dhe vetëdije të plotë, “përmes Aeroportit Ndërkombëtar Adem Jashari në Prishtinë, ka…
Me shumë...

‘Luftë’ në Gjilan/ Truprojat e Feros përplasen me armë, çfarë ndodhi gjatë natës

Një përplasje me armë zjarri ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në lagjen “Dardania 1” në Gjilan. Mësohet se në orët e para të mëngjesit të sotëm, disa persona janë përfshirë në një konflikt të çastit, i cili ka degraduar deri tek armët. Deri më tani janë arrestuar 6 persona, 2 prej tyre mësohet të jenë bodyguard-ët e reperit shqiptar Fero. Mësohet…
Me shumë...

Kufijtë mes Kosovës dhe Serbisë dhe kriza në Shqipëri, ja çfarë mendon kongresmeni amerikan

Kongresmeni amerikan Eliot Engel është kundër idesë së ndryshimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë. Kryetari i Komisionit të Dhomës së Përfaqësuesve për Marrëdhëniet me Jashtë i tha Zërit të Amerikës, se shpreson që qeveria e ardhshme e Kosovës të ketë një bazë sa më të gjerë dhe se do të bëjë të pamundurën për të ndihmuar Kosovën dhe Shqipërinë.…
Me shumë...

Statistikat/ Mbyllet pjesa e parë, kush e dominoi sfidën Kosovë-Angli

Është zhbllokuar rezultati në ndeshjen Kosovë-Angli. Vetëm 30 minuta zgjati rezistenca e Kosovës pasi Winks arriti të shënojë dhe të heshtë të gjithë stadiumin “Fadil Vokrri”. Një hutim i mbrojtjes së Kosovës bëri që Winks të depërtojë thjeshtë në zonë dhe të mposhtë portierin Muriq. Vlen të theksohet se Kosova në këto 30 minuta po bën një…
Me shumë...