Kosova pranë Botërorit 2018!

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, zbulon se anëtarësimi me të drejta të plota në FIFA nuk është shumë larg Kombëtarja e futbollit të Kosovës mund të marrë pjesë në eliminatoret e Botërorit 2018. Këtë e ka konfirmuar presidenti i FSHF-së, Armand Duka, gjatë një interviste për "SuperSport", duke pohuar se ajo për të cilën flitej prej shumë kohësh…
Me shumë...

Thaçi: Unë President i Kosovës më 2016

Qëndrimi i kreut të PDK-së Zëvendëskryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka konfirmuar për gazetën gjermane "Frankfurter Rundschau” se në zgjedhjet e ardhshme që do të mbahen në Kosovë, ai do të zgjidhet President i vendit, kjo sipas marrëveshjes së koalicionit qeverisës PDK-LDK. Edhe pse zërat se Thaçi pritet që të zërë vendin e Presidentes…
Me shumë...

Rama në Bruksel, takim me Vuçic dhe Mustafën

Konferenca në Bruksel Kryeministri Edi Rama pritet që të marrë pjesë në konferencën rajonale të radhës të “Western Balkans’ 6”, e cila në muajin mars u mbajt për herë të parë edhe në Prishtinë. Në këtë konferencë do të jenë të pranishëm ministrat e Jashtëm apo dhe kryeministrat e gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor për të diskutuar zhvillimin…
Me shumë...

Hashash drejt Kosovës, i fshehur në gomën e makinës, 5 në hetim

Përgjimet mes trafikantëve dhe skema e kalimit të lëndës narkotike Prokuroria për Krime të Rënda Tiranë mbi bazën e materialeve të ardhura nga Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Kukës regjistroi procedimin penal për “Trafikim të narkotikëve”, mbetur në tentativë, në ngarkim të shtetasve Agim Dajaku, Haki Dajakaj, Shaban Hoti, Idajet Duraku dhe Fatos…
Me shumë...

Ndërtimet pa leje, tre deputetë paraqesin kërkesën për amnisti

Kuvend Ndoka, Rira dhe Dashi kërkojnë të përjashtohen nga ndëshkimi nga data 10 prill  Tre deputetët e Kuvendit, Miranda Rira e LSI-së, Nard Ndoka i PDK-së dhe Kozma Dashi i PD-së kërkojnë që Parlamenti të realizojë një amnisti për ata persona që kanë ndërtuar pa leje jo më vonë se data 20 prill 2014. “Amnistohen nga ndjekja penale të gjithë…
Me shumë...