Beg Rizaj u vra në Kumanovë, varroset si dëshmor në Kosovë

Ceremonia Ish-luftëtari i UÇK-së Ish-luftëtari i UÇK-së, Beg Rizaj, njëri nga shqiptarët që mbeti i vrarë në betejën me armë me policinë maqedonase dy javë më parë në Kumanovë, është nderuar nga ish-bashkëluftëtarët e tij për çlirimin e Kosovës si dëshmor. Pasditen e së dielës ishin me mijëra qytetarë që i dhanë lamtumirën e fundit të dielën…
Me shumë...

Mustafa: Shërbimet sekrete s’kishin dijeni

Reagimi Kumanova  Në një deklaratë për shtyp, Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, shpreh shqetësimin lidhur me ato që i quan “tendenca për manipulimin e opinionit se gjoja kryeministri ka pasur informacione nga AKI (shërbimi sekret), lidhur me ngjarjet që mund të ndodhnin në Kumanovë”. “Sigurojmë opinionin që, nëse Kryeministri i Republikës…
Me shumë...

Kosova pranë Botërorit 2018!

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, zbulon se anëtarësimi me të drejta të plota në FIFA nuk është shumë larg Kombëtarja e futbollit të Kosovës mund të marrë pjesë në eliminatoret e Botërorit 2018. Këtë e ka konfirmuar presidenti i FSHF-së, Armand Duka, gjatë një interviste për "SuperSport", duke pohuar se ajo për të cilën flitej prej shumë kohësh…
Me shumë...

Thaçi: Unë President i Kosovës më 2016

Qëndrimi i kreut të PDK-së Zëvendëskryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka konfirmuar për gazetën gjermane "Frankfurter Rundschau” se në zgjedhjet e ardhshme që do të mbahen në Kosovë, ai do të zgjidhet President i vendit, kjo sipas marrëveshjes së koalicionit qeverisës PDK-LDK. Edhe pse zërat se Thaçi pritet që të zërë vendin e Presidentes…
Me shumë...

Rama në Bruksel, takim me Vuçic dhe Mustafën

Konferenca në Bruksel Kryeministri Edi Rama pritet që të marrë pjesë në konferencën rajonale të radhës të “Western Balkans’ 6”, e cila në muajin mars u mbajt për herë të parë edhe në Prishtinë. Në këtë konferencë do të jenë të pranishëm ministrat e Jashtëm apo dhe kryeministrat e gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor për të diskutuar zhvillimin…
Me shumë...