Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

“Zgjohem në mes të natës”/ Michelle Obama zbulon sëmundjen që po vuan (FOTO)

“Zgjohem në mes të natës”/ Michelle Obama zbulon

Ish Zonja e Parë e SHBA-ve, Michelle Obama ka thënë se po vuan nga “depresioni i shkallës së ulët” për shkak të pandemisë, padrejtësive racore dhe “hipokrizisë” së administratës Trump.

Ajo tha se menaxhimi i niveleve emocionale kërkon njohjen e vetvetes dhe të gjërave që ju sjellin lumturi.

Obama tha se ka hasur në vështirësi me rutinën e krijuar të ushtrimeve dhe gjumit. “Jam zgjuar në mes të natës sepse shqetësohesha ose më rëndonte diçka”, tha ajo.  

“Jo vetëm për shkak të karantinës, por për shkak të grindjeve racore, dhe thjesht duke parë këtë administratë, duke parë hipokrizinë e saj, ditë për ditë, është shqetësuese”, deklaroi 56-vjeçarja.

Ajo gjithashtu tha se është “rraskapitëse” të dëgjosh histori të reja të një njeriu me ngjyrë, i cili disi dehumanizohet, lëndohet, vritet, ose akuzohet rrejshëm për diçka.

“Zgjohem në mes të natës”/ Michelle Obama zbulon

“Zgjohem në mes të natës”/ Michelle Obama zbulon

“Zgjohem në mes të natës”/ Michelle Obama zbulon

“Zgjohem në mes të natës”/ Michelle Obama zbulon

“Zgjohem në mes të natës”/ Michelle Obama zbulon

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore