Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Zëdhënësi i qeverisë greke: Covid përhapet brenda familjeve, minimizoni kontaktet me të moshuarit

Zëdhënësi i qeverisë greke: Covid përhapet brenda

Europa është kthyer në vatrën kryesore të koronavirusit në botë, ndërsa numri i të infektuarve ka shkuar në mbi 15 milion, ndërsa numri i viktimave është rreth 25 mijë çdo ditë.

Greqia po ashtu ndodhet në nj situatë kritike me COVID, ku numri i infeksioneve të reja ka parë një rritje të frikshme, ndërsa më afrimin e festave rreziku i transmetimit bëhet edhe më i lartë

Zëdhënësi i qeverisë Stelios Petsas, tha se koronavriusi përhapet brenda familjeve, duke theksuar se tani më shumë se kurrë është e rëndësishme të minimizojmë kontaktet.

"Virusi, siç theksojnë ekspertët, transmetohej në fillim të nëntorit nga grupmoshat 20-vjeçar, 30-vjeçarët e më pas te brezat e vjetër dhe përhapja e tij ruhet brenda familjeve. Kështu që tani më shumë se kurrë është e nevojshme për të minimizuar kontaktet me të moshuarit e familjeve tona dhe për t'i ndihmuar ata të kalojnë periudhën e bllokimit sa më të sigurt ", theksoi Petsas.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore