Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Vuçiç do japë dorëheqjen? Presidenti serb i drejtohet sot kombit: Nuk e "ha" dot Kosovën...

Vuçiç do japë dorëheqjen? Presidenti serb i drejtohet

Çështja e Kosovës po kthehet ne një nyje gordiane e cila mund t’i kushtojë edhe postin presidentit serb Aleksandër Vuçiç.

Media serbe e ato kosovare raportojnë pakënaqësi në rritje e probleme të brendshme për kreun e shtetit serb, i cili informon sot kabinetin qeveritar lidhur me bisedimet e zhvilluara me të dërguarit e SHBA, BE, Francës, Gjermanisë dhe Italisë.

Këtë moment, Vuçiç vetë e ka përshkruar si një ndër më të vështirët për Serbinë, pasi siç tha, ka të bëjë më atë qe e pret vendin në të ardhmen. Kryetari i Bordit Ekzekutiv të PPS të Vuçiqit, Darko Glishic thuhet të ketë raportuar se presidenti serb, njëherazi lider i partisë në fjalë, po mendon edhe dorëheqjen.

“Por nëse e jep vërtet, shtoi Glishic, atëherë them se kjo gjëja më e keqe që mund t’i ndodhë Serbisë”. Pas takimit me kryeministren Ana Bërnabic dhe ministrat lidhur me bisedimet për Kosovën dhe takimin me “pesëshen” ndërkombëtare, që u mbajt të premten, Vuçiç pritet t’i drejtohet publikut sot në orën 20:00.

Raportet në shtypin vendas tregojnë se kreu i shtëtit ka pasur një përplasje me aleatët e ngushtë të partisë së tij ku nuk kanë munguar thirrjet refuzuar negociatat me SHBA dhe BE, dhe është shprehur se nëse dikush mendon se mund ta udhëheqë vendin më mirë se ai, është gati të japë dorëheqjen dhe pas kësaj, ka braktisur takimin.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore