Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

VIDEO/ Shkrumbohet nga flakët qendra tregtare më e madhe në Moskë, gjendet trupi i pajetë i një personi nën rrënoja

VIDEO/ Shkrumbohet nga flakët qendra tregtare më e madhe në

Një qendër tregtare në Moskëështë përfshirë nga flakët orët e para të mëngjesit të sotëm duke lënë të vdekur një person.Zjarri masiv, i cili u përhap në madhësinë e një fushe futbolli, përfshiu qendrën tregtare Mega në Khimki pranë kryeqytetit rus. Mediat e huaja raportojnë se, zjarri çoi në shembjen e një pjese të qendrës tregtare, gjë që komplikoi përpjekjet e zjarrfikësve për të shuar flakët.

Një person, i identifikuar nga mediat lokale si Sergey Smurov, u vra nga flakët pasi u bllokua në aneksin, brenda qendrës tregtare. Pamjet nga vendi i ngjarjes treguan flakët që ndezin qiellin dhe tymi i errët që ngrihej në ajër, ndërsa dhjetëra njerëz u larguan nga ndërtesa e djegur në një parking. 


Më shumë se 70 zjarrfikës dhe 20 kamionë zjarrfikës po punonin për të shuar zjarrin, i cili u përhap në 7,000 metra katrorë (75,300 këmbë katrorë), thanë shërbimet e urgjencës, duke shtuar se puna e tyre u pengua për shkak të projektimit të ndërtesës.

“Për shkak të shembjes së çatisë, zjarri u përhap menjëherë në një zonë të madhe”, thanë shërbimet e urgjencës të rajonit të Moskës në Telegram.

Komiteti Hetues i Rusisë, i cili heton krimet e mëdha, tha se po shqyrtonte shkakun e zjarrit. Nga ana tjetër, Kreu i agjencisë së shërbimeve të urgjencës të rajonit të Moskës tha se duket se zjarri ishte rezultat i shkeljes së rregullave të sigurisë gjatë punimeve të riparimit në ndërtesë. Burimet i thanë mediave lokale se zjarri kishte filluar në njësinë OBI me bazë në Gjermani, i cili u mbyll menjëherë pas shpërthimit të luftës në Ukrainë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore