Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Me Rëndësi

VIDEO/ Putin në gjendje të rëndë shëndetësore? Shtohen dyshimet, ja detaji gjatë takimit me presidentin e Taxhikistanit

VIDEO/ Putin në gjendje të rëndë shëndetësore?

Pas pamjeve të fundit të shpërndara nga takimi me presidentin e Taxhikistanit, janë shtuar dyshimet se presidenti i Rusisë Vladimir Putin mund të ketë probleme shëndetësore.

Videoja, e marrë dje ndërsa Putin u takua me homologun e tij nga Taxhikistani, Emomali Rahmon, tregonte këmbën e majtë të liderit rus duke lëvizur në mënyrë jo normale për një lider, aq më tepër në një takim zyrtar para kamerave.

Putini më vonë e rregulloi pozicionin e tij në karrige dhe e vendosi këmbën fort në tokë ndërsa fliste me Rahmon për zhvillimin e marrëdhënieve midis Rusisë dhe Taxhikistanit, por këmba e tij dukej se po i dridhej.

Lëvizjet e çuditshme ranë në sy të liderit Taxhik, i cili u shfaq disi i shqetësuar ndërsa shikonte poshtë dhe shikonte këmbën e Putinit që përkulej në mënyrë të çrregullt.

Ka pasur shumë spekulime mbi gjendjen shëndetësore të Presidentit rus gjatë javëve të fundit me ekspertë shëndetësorë, politikanë dhe madje edhe biznesmenë rusë të mërguar që pretendojnë se ai ka të ngjarë të luftojë me një sëmundje të rëndë.

Sëmundja e Parkinsonit – një çrregullim i trurit që prek aftësitë motorike – është një kusht i përmendur shpesh nga komentuesit me të cilin mund të përballet Putin.

Sindroma e këmbëve të shqetësuara – një dëshirë e pakontrollueshme për të lëvizur gjymtyrët e poshtme dhe këmbët – është një simptomë e shfaqur shpesh nga të sëmurët nga Parkinson.

Në festimet e Ditës së Fitores së Rusisë më 9 maj, 69-vjeçari mbajti një fjalim në të cilin ai projektoi një imazh të forcës dhe fuqisë ushtarake ruse, pavarësisht luftës së lëkundur në Ukrainë.

Gjatë vetë paradës, ai u pa i ulur me një batanije të rëndë mbi gjunjë, pavarësisht se veteranët geriatrikë të luftës ishin ulur rreth tij me prehër të zbuluar.

Në fund të prillit, Putin u filmua duke folur me ministrin e mbrojtjes Sergei Shoigu në Kremlin, por u shfaq i fryrë teksa mbërtheu tryezën gjatë gjithë takimit.

Fytyra dhe qafa e fryrë jo karakteristike e Putinit shkaktoi pretendime se ai po i nënshtrohet trajtimit me steroide, ndërsa raportet kanë sugjeruar se Putini shoqërohet ‘vazhdimisht’ nga një mjek i specializuar për kancerin e tiroides.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore