Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

VIDEO/ Përshkallëzohet konflikti, armenët qëllojnë ushtarët e Azerbajxhanit me snajper

VIDEO/ Përshkallëzohet konflikti, armenët qëllojnë

Pas rifillimit të armiqësive midis Azerisë dhe Armenëve të dielën në mëngjes, numri i viktimave nga radhët e civilëve po rritet.

Përfshirja aktive e Turqisë në konfliktin nga ana e Azerbajxhanit dhe mbështetja e përhershme e Rusisë në Armeni intensifikojnë frikën e përshkallëzimit dhe zgjerimit të konfliktit.

Ministria e Mbrojtjes e Nago-Karabakut njoftoi se 84 ushtarë ishin vrarë. Zyrtarët armenë thonë se ushtria azeriane hapi zjarr në qytetin armen Vardenis, duke goditur një autobus dhe duke vrarë një civil.

Ministria e Mbrojtjes së Azerbajxhanit akuzoi armenët për bombardimin e zonës Dashksan brenda territorit të Azerbajxhanit, diçka që armenët e mohuan.

Palët ndërluftuese kundërshtojnë fillimin e bisedimeve për zgjidhjen e krizës.

Presidenti i Azerbajxhanit Ilham Aliyev ka hedhur poshtë çdo mundësi bisedimesh me Armeninë fqinje mbi çështjen e Karabakut, duke deklaruar se kërkesat janë të  "të papranueshme".

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore