Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

VIDEO/ Tërmeti shkund Alaskën, pamjet e pabesueshme dhe paniku te banorët

VIDEO/ Tërmeti shkund Alaskën, pamjet e pabesueshme dhe paniku te

Një tërmet me magnitudë 8.2 tronditi bregdetin e Alaskës, me epiqendër në juglindje të qytetit të Perryville, duke shkaktuar evakuime për shkak të përmbytjeve të mundshme në zonë. Ky fenomen natyror ka qenë më i forti në rajon në 56 vitet e fundit.

A kishte një valë baticash për shkak të tërmetit në Alaska? Lëkundjet afatgjata të lëkundjeve dhe valëve të baticës u ndjenë pasi një lëkundje e madhe ndodhi thjesht jashtë bregut jugor të Alaskës, duke i detyriar personat të iknin për të shpëtuar dhe gjetur një vend më të sigurt.


Mediat kanë publikuar pamje nga kamerat e sigurisë si kanë reaguar banorët në momentin e tërmetit, si dhe pamje nga dëmet e shkaktuar si pasojë e dridhjes së tokës.

VIDEO/ Tërmeti shkund Alaskën, pamjet e pabesueshme dhe paniku te

VIDEO/ Tërmeti shkund Alaskën, pamjet e pabesueshme dhe paniku te

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore