Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

VIDEO/ I gjithë qyteti në alarm, shkatërrime të mëdha në Stamboll

VIDEO/ I gjithë qyteti në alarm, shkatërrime të mëdha

TURQI/ Kushtet e vështira meteorologjike duket se ka shkaktuar dëme të mëdha në Turqi.

Sipas mediave të huaja bëhet me dije se erërat e fuqishme dhe reshjet e dendura të shiut kanë prishur mjaft biznese vendase apo edhe shtëpi private.

Raportohet gjithashtu se  kane qenë të shumta dëmtimet për shkak të erës së fortë, e cila ka shkulur struktura të ndryshme metalike të vendosura prej tyre duke i hedhur dhjetra metra më tej.

Nga ana tjetër autoritetet deri më tani kanë raportuar për disa të lënduar prej shkëputjes së tendave dhe strukturave të ngjashme.

Të lënduarit gjenden jashtë rrezikut për jetën, teksa asnjë viktimë nuk është shënuar dhe dëmet janë vetëm material./Gazeta Shqip

 

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore