Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Video/ Çfarë po ndodh? Pas përmbytjeve katastrofike, kanalet në Venecia 'zbrazen’ nga uji

Video/ Çfarë po ndodh? Pas përmbytjeve katastrofike, kanalet

Baticat e ulëta në Venecia kanë lënë kanalet pothuajse të thatë, vetëm dy muaj pas përmbytjes së rëndë, ku pjesë të mëdha të qytetit italian u vunë nën ‘pushtetin’ e ujit, duk shkaktuar mbi një miliard euro dëm.

Venecia përjetoi nivelet më të larta të ujit prej më shumë se 50 vitesh, por tani gondolat dhe varkat kanë mbetur të bllokuara në qytet, me kanalet e tij të famshëm të shndërruar në llogore të thata dhe me baltë.

Video/ Çfarë po ndodh? Pas përmbytjeve katastrofike, kanalet

Niveli i ujit ji arriti kulmin 45 centimetra nën nivelin e detit pasditen e sotme, duke e bërë të pamundur lundrimin në disa nga rrugët ujore të Venecias.

Situata aktuale është një kontrast i plotë me atë të nëntorit të kaluar, ku më shumë se dy të tretat e Venecias ishte nën ujë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore