Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

VIDEO/ Donald Trump i jep lamtumirën Uashingtonit, mban fjalimin e fundit nga Shtëpia e Bardhë

VIDEO/ Donald Trump i jep lamtumirën Uashingtonit, mban fjalimin e fundit

Në ditën e tij të fundit të plotë në detyrë, presidenti në largim Donald Trump mbajti një fjalim lamtumire nga Shtëpia e Bardhë.

Aktualisht me llogaritë e tij personale të mbyllura në rrjetet sociale, Trump foli me një ton ende sfidues, në videon e publikuar përmes llogarive zyrtare të qeverisë në mediat sociale.

"Ne bëmë atë që kemi ardhur këtu për të bërë dhe shumë më tepër. Unë mora betejat e vështira, luftimet më të vështira, zgjedhjet më të vështira, sepse për këtë më zgjodhët të bëj", tha ai.

Ai paralajmëroi se "rreziku më i madh" që tani përballet vendi ishte "një humbje e besimit në madhështinë tonë kombëtare".

Ai shtoi: "Unë jam veçanërisht krenar që jam presidenti i parë në dekada që nuk ka filluar asnjë luftë të re."

Duke iu referuar trazirave në Kapitolin e SHBA në 6 Janar, ai tha: "Të gjithë Amerikanët u tmerruan nga sulmi ndaj Kapitolit ... Nuk mund të tolerohet kurrë."

Trump pranoi që një administratë e re do të merrte detyrën, por tha: "Unë dua që ju të dini se lëvizja që kemi nisëm, është vetëm në fillim".

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore