Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Variantet e reja të COVID/ Vendet në Europë ndalojnë përdorimin e maskave të bëra vetë

Variantet e reja të COVID/ Vendet në Europë ndalojnë

Ndërsa po përballen me variantet e reja të COVID, që janë më të transmetueshëm e që kanë sjellë një rritje të numrit të infeksioneve, vendet në Europë kanë filluar të bëjnë të detyrueshme përdorimin e maskave mjekësore.

Qeveria Franceze ka marr vendimin që njerëzit të përdorin vetëm maska që bllokojnë 90% të grimcave, duke eliminuar maskat prej lecke, të bëra vetë.

Ky vendim i Francës, pason atë të Gjermanisë, që kërkon që të gjithë njerëzit të mbajnë maska që bllokojnë 95% të grimcave.

Po ashtu, një masë e tillë pritet të merret edhe nga Austria.

Kjo për shkak se përhapja e virusit ka qenë mjaft e lartë dhe maskat e bëra vetë në shtëpi, prej lecke nuk janë të sigurta.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore