Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Urdhri i Putinit për mobilizim/ Patriarku Kirill u “jep zemër” besimtarëve: Nëse vdisni do të jeni ...

Urdhri i Putinit për mobilizim/ Patriarku Kirill u “jep

Teksa presidenti Vladimir Putin njoftoi mobilizimin e pjesshëm të Rusisë për luftë, ka reaguar dhe patriarku i Moskës, Kirill.

Ai u ka bërë thirrje besimtarëve që të mos kenë frikë nga lufta, ndërsa shtoi se edhe nëse ata vdesin, do të jenë gjithmonë me Zotin.

Deklarata e patriarkut rus u publikua nga mediat bjelloruse, të cilat raportojnë po ashtu se ka nisur dhe trajnimi i rezervistëve, që numërohen të jenë rreth 1 milion ushtarë. Po ashtu, përsëritet dhe retorika e përdorimit të armëve bërthamore, gjë që do e nxiste botën në një luftë të tretë botërore.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore