Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Turqia teston me sukses raketën anti-bunkerë (Video)

Turqia teston me sukses raketën anti-bunkerë (Video)

Turqia ka testuar me sukses raketën anti-bunkerë, duke rritur ndjeshëm kapacitetet e saj ushtarake.

Ministria e Mbrojtjes së Turqisë ka publikuar së fundmi pamje nga testimi i një rakete anti-bunker që do të futet më vonë në përdorimin e ushtrisë.

Raketa lëshohet nga një avion F-16 dhe qëllon në shenjë objektivin sipas autoriteteve turke. Raketa anti-bunker synohet të përdoret kryesisht nga forcat ajrore me qëllim neutalizimin e sistemeve mbrojtëse të armikut në fushën e betejës, sidomos në zona të mire fortifikuara. 

Gjatë viteve të fundit, ajo ka përvetësuar teknologjinë e avancuar të dronëve, ndërsa është investuar edhe në marinë dhe sistemet raketore.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore