Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Turqia 'blindon' ushtrinë, prodhon mitralozin e saj, karakteristikat e SAR 762 MT

Turqia 'blindon' ushtrinë, prodhon mitralozin e saj,

Mitralozi i rëndë indigjen turk ka kaluar me sukses të gjitha fazat e testeve dhe tani është gati për prodhim masiv.

Mitralozi i ri 12,7 mm me një distancë prej 1.200 metrash i tipit SAR 762 MT nga Sars?lmaz, një prodhuesi kryesor turk i armëve të vogla, do të kontribuojë në përpjekjet antiterroriste të Turqisë.

Duke folur për AA-në, Nuri K?z?ltan, një ekzekutiv i lartë në kompaninë Sars?lmaz, tha se grupi i parë i armëve SAR 762 MT së shpejti do t'u dorëzohet forcave të armatosura turke.

Duke nënvizuar se mitralozi është prodhim vendas, K?z?ltan vlerësoi kontributet e Presidencës Turke të Industrive të Mbrojtjes në përmirësimin e aftësive të sektorit kombëtar të mbrojtjes.

Ai tha se mitralozi mund të përdoret nga ekipet e këmbësorisë dhe mund të montohet në automjete të ndryshme të blinduara, përfshirë tanket kryesore të betejës.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore