Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Turqia armatos ushtrinë e Gjeorgjisë, i dhuron pajisje ushtarake

Turqia armatos ushtrinë e Gjeorgjisë, i dhuron pajisje ushtarake

Turqia i ka dhuruar pajisje ushtarake ushtrisë së fqinjit të saj verilindor Gjeorgjisë, njoftuan zyrtarët ushtarakë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Donacionet turke përfshijnë matës laserikë të largësisë dhe pajisje të ndryshme inxhinierike për qëllime të ndryshme, thuhet në deklaratën e Ministrisë së Mbrojtjes të Gjeorgjisë.

Gjatë ceremonisë së donacionit të pajisjeve të vlefshme të pranishëm ishin zyrtarë të lartë ushtarakë turq dhe gjeorgjianë, shtoi deklarata.

Duke nënvizuar bashkëpunimin e ngushtë dhe të suksesshëm të mbrojtjes midis Turqisë dhe Gjeorgjisë, në deklaratë thuhet: "Pajisjet e dhuruara do t'u ndahen regjimenteve të ndryshme luftarake dhe inxhinierike dhe do të jenë lehtësim për kryerjen e detyrave të tyre të caktuara".

Ky hap pason donacionin e Turqisë nëntorin e kaluar me 36 autobusë, 12 mjete të blinduara tokësore dhe pajisje të ndryshme të tjera për Ushtrinë e Gjeorgjisë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore