Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Turisti ‘i çmendur’ hidhet nga 12 metra në kanalin ujor në Venecia vetëm me të mbathura (Video)

Turisti ‘i çmendur’ hidhet nga 12 metra në kanalin ujor

Një djalë i ri në dukje ‘normal’ është ngjitur dje në çatinë e një ndertese karakteristike në Venecia dhe i veshur vetëm në të mbathura, u filmua duke u hedhur në ujin poshtë saj me një stil të frikshëm të përplasjes me bark

Turisti anormal që u hodh në ujë nga ndërtesa 4-katëshe e Venecias ka tërbuar kryebashkiakun e qytetit qe eshte  pjesë e trashëgimisë kulturore botërore.

“Këtij duhet t’i japim një çertifikatë budallai, madje edhe disa shkelma nga prapa”, shkruante  kryebashkiaku Luigi Brugnaro në lidhje me incidentin pa shije.

Ai vijonte më tej: “Po përpiqemi ta identifikojnë dhe ta ndalojmë për të ngritur akuzat, si atë, dhe idiotin që regjistronte videon për rrjetet sociale”.

“Njerëz që rrezikojnë jetën për disa ‘like’ dhe mësojnë dhe të tjerët të bëjnë. Imagjinoni sikur një barkë të kishte kaluar aty poshtë”.

Pak para se njeriu të hidhej, vendas që kalojnë aty dëgjohet që i thotë: “Jo, mos e bëj!”.

Burri ishte me fat që shpëtoi shëndoshë pasi niveli i ujit në kanalet e Venecias ka rënë ndjeshëm.

Por sjellje të tilla të padenja për qytetin e famshëm kulturor, janë vërejtur dhe më parë nga njerëz të paditur e të etur për vëmendje, siç ndodhi vjet me dy turistë amerikanë që u zhveshën dhe u futën në ujë në zonën rezidenciale të Castello.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore