Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Trump nuk heq dorë nga kandidimi për President edhe pas mundësisë për akuza ndaj tij, zhvillon sot takimin e parë me mbështetësit

Trump nuk heq dorë nga kandidimi për President edhe pas

Ish presidenti amerikan Donald Trump zhvillon sot takimin e parë me mbështetësit e tij në kuadër të fushatës për zgjedhjet presidenciale të vitit 2024.

Ai do të ndalet sot në shtetin e Teksasit. Ditët e fundit zoti Trump është shprehur se ekziston mundësia se mund të arrestohet.

Prokuroria e Manhatanit po heton rolin ish presidentit mbi pagesën ndaj aktores së filmave për të rritur, Stormy Daniels në këmbim të heshtjes së saj.

Zoti Trump ka lëshuar akuza ndaj prokurorëve, duke deklaruar se hetimet janë të ndikuara si dhe ka bërë thirrje për protesta.

Vec hetimeve në Nju Jork, një juri e madhe federale në Uashington po heton çështjen e mbajtjes së dokumenteve sekrete nga zoti Trump pas largimit të tij nga Shtëpia e Bardhë në janar të vitit 2021. Po ashtu, edhe në shtetin e Xhorxhias, po kryhen hetime ndaj ish presidentit mbi përpjekjen për të përmbysur rezultatin e zgjedhjeve presidenciale në atë shtet./VOA

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore