Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Trump flet për herë të parë pas ngritjes së akuzave për shkarkim

Trump flet për herë të parë pas ngritjes së akuzave

Dhoma e Përfaqësuesve ka votuar për fajësimin e presidentit amerikan, Donald Trumpit. Për këtë të fundit, kjo ishte hera e dytë dhe rasti i vetëm që i ndodh një ngjarje e tillë një presidenti amerikan.

Pas votimit, pari i shtetit të SHBA-ve ka mbajtur një fjalim përmes një video mesazhi të publikuar në llogarinë e Shtëpisë së Bardhë në Twitter.

Ai sërish ka dënuar dhunën në Kongresin amerikan, duke thënë se “dhuna dhe vandalizmi nuk kanë absolutisht vend në SHBA dhe asnjë vend në lëvizjen tonë”.

Trump nuk bëri asnjë koment për fajësimin që i bënë ligjvënësit amerikan në Dhomën e Përfaqësuesve.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore