Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

TRONDITËSE/ Po e ushqente me gji por e zuri gjumi, nëna MBYT foshnjën në spital

TRONDITËSE/ Po e ushqente me gji por e zuri gjumi, nëna MBYT

Një ngjarje tronditëse është shënuar në Itali ku një foshnje ka vdekur teksa nëna po e ushqente me gji dhe e zuri gjumi.

Mediat italiane raportojnë se ngjarja ka ndodhur në mesnatën e 8 janarit në një spital në Romë, teksa hetimet kanë nisur ndërsa është ngritur akuza e vrasjes nga pakujdesia.Duket se nëna e re e ka zënë gjumi me foshnjën në krahë teksa e ushqente me gji dhe asnjë nga stafi nuk është kthyer tek ajo për ta marrë përsëri. Më pas, alarmi është ngritur nga një infermiere e cila ka qenë në turnin e natës por fatkeqësisht fëmija kishte ndërruar jetë dhe nuk mund të bëhej gjë.

Tashmë hetuesit do të duhet të hedhin dritë mbi këtë çështje, për të verifikuar çdo përgjegjësi nga ana e mjekëve dhe infermierëve të spitalit. Magjistratët urdhëruan kryerjen e autopsisë së trupit, ekzaminimet e së cilës do të zbardhin përfundimisht shkaqet që çuan në vdekjen. 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore