Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Tragjike / Shkuan për të parë yjet, vdesin 5 të rinj në Itali

Tragjike / Shkuan për të parë yjet, vdesin 5 të rinj në

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Itali. Mediat e vendit fqinj shkruajnë se 5 të rinj kanë humbur jetën në një aksident rrugor të ndodhur gjatë natës në Castelmagno, rajon në Alpe, pranë Cuneo.

Ata po udhëtonin me një Land “Rover”, që për motive të paqarta doli nga rruga dhe ra nga një lartësi shumë e madhe. Viktimat janë drejtuesi i mjetit një 24 vjeçar si dhe 4 të mitur nga mosha 11-16 vjeç.

Sipas të dhënave paraprake, fëmijët pasi kishin ngrënë darkë kishin vendosur të shkonin në Chastlasr, rajon në Alpe për të parë yjet.

Aksidenti ndodhi rreth mesnatës ndërsa ktheheshin në shtëpi. Dyshohet se për shkak të një shpërqendrimi, 24-vjeçari në drejtim të mjetit mund të ketë humbur kontrollin duke rënë në humnerë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore