Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

TRAGJIKE/ Përmbyset autobusi, regjistrohen tetë të vdekur dhe 35 të plagosur

TRAGJIKE/ Përmbyset autobusi, regjistrohen tetë të vdekur dhe 35

Një aksident tragjik është regjistruar sot në Turqi.

Bëhet me dije se një autobus, i cili po udhëtonte nga Dijarbak?r në drejtim të Bodrumit është përmbysur në kryqëzimin Karabedir.


Mediat turke shkruajnë se si pasojë e aksidentit, kanë humbur jetën 8 pasagjerë, ndërsa 35 të tjerë kanë mbetur të plagosur, raporton cnnturk.  Të plagosurit u dërguan në spitale të ndryshme në Afyonkarahisar dhe Isparta të Turqisë për mjekim të specializuar.

Në vendin e ngjarjes kanë mbërritur autoambulancat dhe ekipet e shpëtimit, ndërkohë ka nisur puna për zbardhjen e shkaqeve.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore