Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

TRAGJIKE! Ishin në radhë për bukën e gojës, 11 të VDEKUR nga shtyrja e turmës

 

TRAGJIKE! Ishin në radhë për bukën e gojës, 11 të

Të paktën 11 persona humbën jetën dhe dhjetëra të tjerë mbetën të lënduar si pasojë e shtyrjes së turmës, gjatë shpërndarjes së ndihmave ushqimore për familjet e varfra në Karaçi të Pakistanit.

Mes viktimave ka gra dhe fëmijë, ndërkohë që në spital ndodhen dhe 5 persona të tjerë në gjendje të rëndë që morën plagë gjatë trazirave në një magazinë, ku shpërndaheshin produktet ushqimore.

Një zëdhënës i organizatës që shpërndante ndihmën reagoi i trishtuar për këtë ngjarje, duke treguar se turma ishte tepër e madhe dhe përpjekjet për ta mbajtur atë në kontroll dështuan.

Mijëra njerëz ishin mbledhur në qendrën e shpërndarjes së miellit, në një program të mbështetur nga qeveria për të lehtësuar impaktin e inflacioni i cili ka kaluar shifrat 30%.

Incidente të ngjashme janë regjistruar edhe në javët e kaluara në Pakistan, por asnjëherë në përmasa kaq të mëdha.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore