Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Tragjedia/ Zjarr në një ndërtesë në Tajvan, 46 viktima dhe 41 të lënduar

Tragjedia/ Zjarr në një ndërtesë në Tajvan, 46 viktima

46 persona kanë humbur jetën dhe 41 kanë mbetur të lënduar pas shpërthimit të një zjarri në një ndërtesë në Kaousioungk, Tajvan, sipas një deklaratë të qeverisë. Zjarri shpërtheu në një ndërtesë 40-vjeçare në  rrethin Yancheng të Kaohsiung në orët e para të mëngjesit.

Policia po heton shkakun e zjarrit ndërsa dyshohet se mund të ketë qenë i qëllimshëm.

Zjarri ishte “jashtëzakonisht i egër” dhe shkatërroi shumë kate të ndërtesës, thuhet në një deklaratë nga Departamenti i zjarrfikësve.

Zjarrfikësit nuk janë të sigurt për burimin e zjarrit, por vunë re se flakët ishin më intensive aty ku ishte grumbulluar shumë rrëmujë.

Dëshmitarët okularë u thanë mediave lokale se kishin dëgjuar zhurmën e një shpërthimi rreth orës 3 të mëngjesit. Ndërtesa është e vjetër rreth 40 vite me dyqane në nivelet më të ulëta dhe apartamente sipër.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore