Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Tragjedi në Lampedusa/ Në anijen me emigrantë gjeden 7 viktima, nuk duruan të ftohtin

Tragjedi në Lampedusa/ Në anijen me emigrantë gjeden 7 viktima,

Sërish tragjedi në det, pas një rrugëtimi të shkuar keq të emigrantëve nga Bangladeshi dhe Egjipti drejt Lampeduzës.

Në gomone e nisur me 280 emigrantë u gjetën tre kufoma, nga Guardia di Finanza, në momentin e shpëtimit.

Ndërsa katër migrantë të tjerë vdiqën pak para se të mbërrinin në destinacion nga hipotermia. 

“Një tjetër tragjedi, edhe një herë vajtojmë viktimat e pafajshme – thotë kryebashkiaku i Lampedusës Linosa Toto Martello – këtu vazhdojmë të bëjmë pjesën tonë mes njëmijë vështirësish, pavarësisht se qeveria italiane dhe Europa duket se kanë harruar Lampedusën dhe Lampedusanët".

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore