Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Tjetër ditë e zezë në Britani të Madhe, 1280 viktima nga COVID në 24 orë

Tjetër ditë e zezë në Britani të Madhe,  1280 viktima

Epidemia e Mbretërisë së Bashkuar zyrtarisht vlerësohet të rritet, sipas numrit të fundit R, por të dhënat tregojnë se rastet e reja kanë filluar të bien.

Numri R i Mbretërisë së Bashkuar, i cili merr parasysh rastet, shtrimet në spital dhe vdekjet, vlerësohet të jetë ndërmjet 1.2 dhe 1.3.

Kjo  tregon që numri i përgjithshëm i njerëzve me virus është ende në rritje në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar.

Por në Londër, ku kufizimet e rrepta hynë më herët, numri R është më i ulët. Në kryeqytet, vlerësimi është midis 0.9 dhe 1.2.

Britania e Madhe ka regjistruar edhe 1 280 vdekje të reja të shkaktuara nga koronavirusi, duke e çuar totalin në 87295, sipas shifrave të fundit të qeverisë.

Që nga ora 09:00 e mëngjesit të premten, kishte edhe 55 761 raste të konfirmuara laboratorike të koronavirusit në Mbretërinë e Bashkuar, duke e çuar numrin e përgjithshëm të tyre në 3 316 019.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore