Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Thuajse 1 vit e mbyllur, Arabia Saudite nga muaji gusht do të pranojë turistë

Thuajse 1 vit e mbyllur, Arabia Saudite nga muaji gusht do të pranojë

Arabia Saudite ka njoftuar se duke filluar nga muaji gusht do të lejojë hyrjen e personave me viza turistike në vend, pas një pauze thuajse 1 vjeçare për shkak të pandemisë së COVID-19.

Në lajmin e agjencisë zyrtaret të Arabisë Saudite (SPA) thuhet se "Ministria e Turizmit, vendosi që duke filluar nga fillimi i muajit gusht të vitit 2021, t'i hapë dyert e mbretërisë për turistët dhe liberalizimi e hyrjeve për mbajtësit e vizave turistike".

Në lajm thuhet se mbajtësit e vizave turistike mund të hyjnë në vend pa karantinë të detyruar, me kusht që të jenë të vaksinuar kundër COVID-19, të tregojnë një certifikatë zyrtare të vaksinimit ose të kenë një test PCR.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore