Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Tërheqin fat dhe para, këto janë gjërat që duhet të bëni në shtëpinë tuaj

Tërheqin fat dhe para, këto janë gjërat që duhet

Sipas filozofisë së Feng Shui, dhoma e ndenjes është vendi më i rëndësishëm në shtëpi, pasi aty kaloni më shumë kohë. Gjithashtu, për të tërhequr mirëqenien, fatin dhe paratë, duhet ta rregulloni atë sipas rregullave të përcaktuara saktësisht të Feng Shui.

Në radhë të parë, dhoma e ndenjes duhet të jetë e ndriçuar mirë, të duket e rehatshme dhe të japë përshtypjen e ngrohtësisë dhe mirëseardhjes. Për sa i përket divanëve, gjëja duhet të jenë në një pozicion të tillë që të shihni se kush po hyn në dhomë.

Do të ishte mirë nëse nuk do të kishte pengesa nga hyrja në qendër të dhomës, sepse ashtu si mysafiri do të ecë nga dera në dhomën e ndenjes, energjia e mirëqenies do të mund të qarkullojë lehtësisht në këtë dhomë më të rëndësishme të shtëpisë.

Prandaj është ideale të vendosni divane dhe kolltuqe të mbështetur në mur, duke e lënë qendrën bosh. Të gjithëve u pëlqen të mbajnë rafte të lehta në dhomën e ndenjes, por nëse doni të ruani libra atje, është mirë të zgjidhni dollapët me dyer xhami.

Çdo gjë që duket e parregullt do të ketë gjithashtu një efekt të keq në rrjedhat e energjisë dhe pikërisht kështu mund të duken raftet e mbipopulluara me libra. Prandaj, vendosni bimë të gjelbra shtëpie në raftet e hapura.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore