Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Tentuan të kalojnë kufirin/ Forcat izraelite qëllojnë në drejtim të protestuesve libanezë (VIDEO)

Tentuan të kalojnë kufirin/ Forcat izraelite qëllojnë

Forcat Mbrojtëse të Izraelit kanë njoftuar se kanë qëlluar në mënyrë paralajmëruese, disa protestues pro-palestinezë.

Demonstruesiit libanezë, që protestonin pro Palestinës ishin duke kaluar kufirin nga Libani për në Izrael në momentin kur u qëlluan.

“Pak më parë, tanket e IDF qëlluan për të paralajmëruar një numër protestuesish të cilët kaluan nga Libani në territorin e Izraelit,” shkruajnë në një postim në Tëitter Forcat Mbrojtëse të Izraelit.

“Të dyshuarit sabotuan gardhin dhe i vunë zjarrin zonës përpara se të ktheheshin në territorin e Libanit”, thuhet më tej në njoftim.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore