Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Temperaturat arrijnë deri në -11 gradë, ky shtet i rëndësishëm përfshihet nga stuhia e borës

Temperaturat arrijnë deri në -11 gradë, ky shtet i

Britania pritet të goditet nga një tjetër stuhi dëbore sot pasi temperaturat janë nën zero në të gjithë vendin, duke shkaktuar kaos në udhëtime.

Në të njëjtën kohë, drejtuesit e mjeteve janë paralajmëruar nga autoritetet që të udhëtojnë vetëm nëse është nevojshme.

Siç raporton Daily Mail, si pasojë e motit të ftohtë janë regjistruar  më shumë se 100 aksidente rrugore në vetëm pak orë.

Met Office ka lëshuar paralajmërime për probleme në Anglinë Jugore , pjesë të Uellsit Veriperëndimor dhe Verior , Irlandën Veriore dhe pjesë të mëdha të Skocisë Veriore ndërsa temperatura do të arrijë deri në -11C.

Zonat përfshirë Yorkshire, Northumberland dhe Skocinë Veriore u zgjuan nga bora dhe ngrica të martën në mëngjes, me motin e ftohtë që do të vazhdojë gjatë gjithë javës.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore