Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Stuhia që TMERROI Kaliforninë/ Rritet numri i viktimave, mes tyre një fëmijë

Stuhia që TMERROI Kaliforninë/ Rritet numri i viktimave, mes tyre

Një pesëvjeçar është përfshirë nga përmbytjet në Kaliforni, ndërsa numri i të vdekurve në shtet nga një seri stuhish është rritur në 14.

Djali dhe nëna e tij thuhet se ishin në një kamion që e çonte në shkollë kur automjeti u pushtua nga uji.

Kalimtarët e rastit nxorrën nënën nga kamioni, por panë djalin duke u nxjerrë nga automjeti. Këpuca e tij u gjet më vonë nga ekipet e shpëtimit.

Dhjetëra mijëra mbeten pa energji elektrike dhe evakuimet masive janë duke u zhvilluar, me ciklone të tjera që do të vijnë.

Njerëzit që jetojnë në enklavën elitare bregdetare të Montecito janë ndër ata që u urdhëruan të largohen nga shtëpitë e tyre.

Lagjja pranë Santa Barbara është shtëpia e disa të famshëmve, duke përfshirë Dukën dhe Dukeshën e Sussex, Harry dhe Meghan  dhe Oprah Winfrey.

Më shumë se 200,000 njerëz ishin pa energji që nga fillimi i së martës dhe zyrtarët shtetërorë thanë se numri i të vdekurve ishte rritur nga 12 në 14.

Një urdhër i lëshuar pasditen e së hënës nga Departamenti i Zjarrfikësve në Montecito u drejtoi banorëve të qytetit dhe kanioneve përreth: “Largohuni tani!”

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore