Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Stuhia e fuqishme godet Stambollin, 4 persona humbin jetën dhe 19 të tjerë plagosen

Stuhia e fuqishme godet Stambollin, 4 persona humbin jetën dhe 19 të

Të paktën katër persona kanë humbur jetën në Stamboll si pasojë e një stuhie të fuqishme që goditi metropolin turk.

Sipas Autoritetit të Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD), po ashtu të paktën 19 persona janë plagosur, përfshirë tre të cilët janë në gjendje të rëndë.

Shërbimet e urgjencës po punojnë me kapacitete të plota në ndihmë të personave në nevojë. Që nga mëngjesi i sotëm, qyteti me mbi 15 milionë banorë është përballur me erëra të fuqishme, duke rrëzuar pemët, çatitë dhe madje rrëzoi edhe një kullë sahati.

Zyrtarët shtetëror të motit thanë se erërat në rrethin Beylikdüzü kanë fryer me shpejtësi deri në 129 kilometra në orë. Disa varka të ankoruara në Maltepe dhe Pendik pësuan dëme të rënda si pasojë e stuhisë që shkaktoi edhe përplasjen e një anije mallrash me një skelë në Portin Ambarl?.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore