Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Sporti në zi/ Ndërron jetë atleti me famë botërore...

Sporti në zi/ Ndërron jetë atleti me famë botërore...

Atleti i famshëm ukrainas, Andrey Dimitriev, vdiq në fushën e betejës gjatë luftës kundër Rusisë.

Lajmi tragjik u bë i ditur nga Federata e të Fortëve të Ukrainës, anëtar i së cilës ishte Dimitriev.


"I vrarë në mbrojtje të atdheut të tij. Kampion i shumëfishtë i Ukrainës, i madh i sportit të Strongman, president i Federatës së të Fortëve të Ukrainës. Gjithmonë i buzëqeshur dhe i sinqertë, Andrey. Familja jonë e fortë pësoi një humbje të pariparueshme. Andrey u vra pranë Bakhmutit.

Do të të kujtojmë miku im! Një flamur do të ngrihet në nderin tuaj në konkurs. Ngushëllojmë dhe pikëllojmë me të dashurit dhe familjen. Faleminderit, prehu në paqe engjëll. Lavdi heroit”, thuhet në deklaratën e Federatës së të Fortësve.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore