Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

"S'më vjen keq që turqit po vdesin"/ Habit anëtari i Dumës ruse: Ata s’po luftojnë me ne

"S'më vjen keq që turqit po vdesin"/ Habit anëtari

Këshilltari i Ministrit të Brendshëm të Ukrainas, Anton Gerashchenko ka shpërndarë në Twitter një video nga një debat televiziv në Rusi, ku një anëtar i Dumës ruse flet me nota përçmuese ndaj viktimave të tërmetit në Turqi dhe Siri.

Anëtari i Dumës thotë se Rusia do të ndihmojë Turqinë siç edhe ka premtuar, por se nuk e kupton se pse dikush duhej të ndjejë dhimbje për viktimat “kur as turqit e as sirianët nuk janë duke luftuar në anën e rusëve në Ukrainë”.

Në mbishkrimin e videos të postuar në rrjetin social Tëitter Gerashchenko shkruan: “Unë nuk shoh asnjë turk apo sirian që lufton në anën tonë, kështu që pse duhet të na vijë keq që ata vdesin?” – Propaganda ruse vazhdon të tregojë se çfarë është në të vërtetë dhembshuria.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore