Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Skandali "mbërthen" Rusinë/ PËRDHUNOHET gazetarja, do të raportonte nga Ukraina por nipi i liderit çeçen...

Skandali "mbërthen" Rusinë/ PËRDHUNOHET gazetarja, do

Rusia është përfshirë nga një skandal pas lajmeve se një gazetare ruse e afërt me Kremlinin, që bën propagandë kundër Ukrainës është përdhunuar nga nipi i liderit çeçen, Kadyrov dhe njerëzit e tij.

Sipas raportimeve nga mediat e huaja bëhet me dije se përdhunimi i grave ukrainase nga ushtarët rusë jo vetëm që tolerohet, por ndonjëherë edhe inkurajohet, por të sulmosh një grua ruse që ka të ngjarë të ketë lidhje dhe miq në vende të larta në median dhe qeverinë ruse, është një gjë krejt tjetër.

Dikujt mund t’i duhet të paguajë për përdhunimin e një reportereje të propagandës televizive në Melitopol, dhe rrahjen e kameramanit të saj, të cilët ishin atje për të bërë një histori për “përparimin” e luftës.

Fajtorët janë banditë çeçenë të njohur si Kadirovitët, njerëz të afërt të liderit çeçen. Krimet e tyre të tmerrshme janë shumë të shumta për t’u renditur. Paraqitja e një ankese penale duket si një gjë e rrezikshme në Rusinë e Putinit megjithatë skandali ka plasur.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore