Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Situatë kritike me koronavirusin edhe në Greqi, zgjerohet harta e zonave ‘të kuqe’

Situatë kritike me koronavirusin edhe në Greqi, zgjerohet harta e

"Situata është kritike dhe kërkohet mbikëqyrje e shtuar nga të gjithë," tha Zëvendës Ministri i Mbrojtjes Civile në Greqi,  Nikos Hardalias në një konferencë emergjente, pas rekordit të ri të rasteve të koronavirusit në vend.

Nënsekretari njoftoi se komiteti i ekspertëve të Ministrisë së Shëndetësisë vendosi të ndryshojë hartën e rrezikut.

Konkretisht, nga e Premtja, 23 tetor, në 6 të mëngjesit, njësia rajonale e Kastoria është vendosur në nivelin 4 të rritjes së rrezikut.

Përkatësisht, niveli 3 i monitorimit të rritur mbetet Janina, ndërsa rrit nivelin e gatishmërisë në nivelin 3 për modulet periferikë Selanik, Viotia, Larisa dhe Serres, ku situata është kritike.

Edhe një herë, ai u bëri thirrje banorëve të zonave të mësipërme të qëndrojnë vigjilentë për shkak të agresionit të koronavirusit.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore