Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Shuplaka që bëri “xhiron” e botës/ Kush është i riu që qëlloi presidentin Macron

Shuplaka që bëri “xhiron” e botës/ Kush

28-vjeçari Damien Tarel është personi që goditi me shuplakë presidentin francez, Emmanuel Macron. I riu nuk është një emër i njohur për autoritetet franceze, pasi nuk ka rekorde penale.

Ai është në paraburgim dhe pritet të akuzohet për sulm ndaj një figure publike, një vepër që mbart një dënim maksimal prej tre vjet burg dhe një gjobë prej 45,000 euro. Macron, i cili po udhëtonte në vend pas pandemisë, më pak se një vit para zgjedhjeve presidenciale, u sulmua të martën në jug të Francës.

28-vjeçari guxoi t’i ngrinte dorën presidentit francez Emanuel Macron duke bërtitur “Poshtë makronizmi”.  Ai jeton me nënën e tij në qytetin e Dromit.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore