Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

“Është terroriste”/ Kjo është gruaja që shpërtheu bombën dje në Stamboll, vrau 6 vetë e plagosi dhjetëra të tjerë (FOTO)

“Është terroriste”/ Kjo është gruaja që

Në lidhje me shpërthimin e djeshëm në Stamboll ku u shënuan 6 të vdekur dhe mbi 80 të plagosur, është vënë në pranga si e dyshuar një grua. Pamjet nga arrestimi i saj janë bërë publike në mediat turke.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Sabah (@sabah)

Shpërthimi i bombës ndodhi në pedonalen Istiklal në Stamboll mesditën e djeshme. Një video e terroristes duke vrapuar mes turmës pak minuta para shpërthimit që tronditi vendin, u publikua në Twitter.

Ministri i Brendshëm turk ka fajësuar Partinë e Punëtorëve të Kurdistanit, për sulmin e djeshëm. Mbi 20 persona janë arrestuar si të dyshuar në lidhje me shpërthimin e djeshëm.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore