Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Është e prodhuar nga ujërat e tualeteve/ Në Singapor po çmenden pas birrës së re

Është e prodhuar nga ujërat e tualeteve/ Në Singapor po

Singapori ka nxjerrë në treg një lloj të ri birre e cila kryesisht përbëhet nga ujërat e zeza. NewBrew është i përbërë nga një lëng që riciklohet nga ujërat e zeza. Lëvizja e Agjencisë së Ujit të Singaporit adreson sfidat e mungesës së ujit të vendit në mes të krizës së ndryshimeve klimatike.

Pija alkoolike kërkon shumë ujë pasi pija përmban gati 90% sasi të tillë. NewBrew, që tani është në shitje, u lançua më 8 prill.

Agjencia kombëtare e ujit PUB dhe fabrika e birrës artizanale lokale Brewerkz, në bashkëpunim me Javën Ndërkombëtare të Ujit në Singapor bënë publike birrën. Shija e birrës është e ngjashme me birrën konvencionale

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore