Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Shpërthim i fuqishëm edhe në Wuhan, 6 të vdekur (FOTO)

Shpërthim i fuqishëm edhe në Wuhan, 6 të vdekur (FOTO)

Gjashtë persona kanë humbur jetën në një shpërthim të fuqishëm që ka ndodhur në një fabrikë kimikatesh në afërsi të qytetit kinez Wuhan, ku muaj më parë shpërtheu epidemia e koronavirusit.

Pamjet e publikuara nga televizioni shtetëror, shfaq një re tymi të zi që ngrihet në ajër mbi fabrikën në provincën Hubei.

Raportohet se katër persona tjerë janë lënduar, ndërsa autoritetet kanë bërë të ditur se kanë filluar hetimet për të mësuar shkakun e shpërthimit.

Incidenti ka ndodhur rreth orës 5:30 pasdite në një fabrikë që është në pronë të Lanhua Silicone në qytezën Xiantao. Edhe pse quhet qytezë, ka 1.5 milion banorë dhe gjendet vetëm 109 kilometra larg Wuhanit.

Pamjet e transmetuara nga televizioni shtetëror janë marrë nga kamerat e sigurisë, ku shfaqin turmën para fabrikës së përfshirë nga zjarri. 

Shpërthim i fuqishëm edhe në Wuhan, 6 të vdekur (FOTO)

Shpërthim i fuqishëm edhe në Wuhan, 6 të vdekur (FOTO)

Shpërthim i fuqishëm edhe në Wuhan, 6 të vdekur (FOTO)

Shpërthim i fuqishëm edhe në Wuhan, 6 të vdekur (FOTO)

Shpërthim i fuqishëm edhe në Wuhan, 6 të vdekur (FOTO)

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore