Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

“Pati fakte dhe mesazhe të rreme”- Fauci: Administrata e Trump mund t’u ketë shkaktuar vdekje amerikanëve

“Pati fakte dhe mesazhe të rreme”- Fauci: Administrata e Trump

Eksperti amerikan i sëmundjeve infektive, Anthony Fauci, tha se administrata e Donald Trump ka të ngjarë t’u ketë shkaktuar humbje jete amerikanëve gjatë pandemisë së koronavirusit “me fakte dhe mesazhe të rreme”.

Në një intervistë, Fauci tha se besimi duhej të rikthehej në popull, tani që Trump nuk është më president.

“Njerëzit nuk i besonin më atyre që thoshin ekspert shëndetësorë, kishte përçarje të madhe”, tha Fauci.

 Ish-presidenti Donald Trump rrallë herë shihej me maskë në fytyrim ndërsa numri i infeksioneve në vend po rritej, ndërsa po ashtu ai vazhdoi të mbante tubime fushate.

Trump gjithashtu tha se gëlltitja e një dezinfektuesi, si zbardhues, ndihmonte për të luftuar virusin, duke bërë që ekspertët shëndetësorë të dilnin menjëherë në deklarata, për ta mohuar një gjë të tillë dhe duke paralajmëruar njerëzit që të mos e bënin. Më vonë, Trump u fajësua duke thënë se bëri një shaka.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore