Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Shkëmbyen puthje në rrugë, çifti gjobitet me 400 euro në Milano

Shkëmbyen puthje në rrugë, çifti gjobitet me 400 euro

Një çift në Milano u gjobitën me 360 paund pasi shkëmbyen puthje në rrugë. Ata hoqën maskat, duke shkelur kështu rregullat e vendosura nga autoritetet me qëllimin frenimin e përhapjes së koronavirusit.

Pasi ishin puthur, rrugës kur po shkonin në restorant, çifti u gjend i rrethuar nga 4 oficerë policie. Çifti, që përbëhej nga një burrë italian 40 vjeç dhe një grua polake, ishin të fejuar prej 2 vite e gjysmë.

Edhe pse ata i treguan oficerëve provat në telefon që ishin të lidhur, si video, foto dhe mesazhe, çifti pretendoi se vazhdonin të merreshin në pyetje nga autoritetet.

Mirëpo, detaji që i krijua probleme atyre pas verifikimit të dokumentacionit nga policia, ishte fakti se jetonin në dy adresa të ndara.

Pasi u identifikuan nga policia, ata thanë se u gjobitën me 400 euro (360 £) më 9 tetor, sipas udhëzimeve të qeverisë italiane për koronavirusin.

Shkëmbyen puthje në rrugë, çifti gjobitet me 400 euro

Shkëmbyen puthje në rrugë, çifti gjobitet me 400 euro

Shkëmbyen puthje në rrugë, çifti gjobitet me 400 euro

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore