Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Shifra të ulëta/ Italia vetëm 2 të vdekur nga Covid, problem i infektimeve i të rinjve

Shifra të ulëta/ Italia vetëm  2 të vdekur nga Covid,

Në Itali janë regjistruar vetëm dy të vdekur nga Covid brenda 24 orëve. Lajmi i mirë është se ditën e sotme janë shtruar 763 pacientë, tetë më pak se dita e djeshme. Në kujdesin intensiv janë 45, dy të tjerë më shumë se nga një ditë më parë.

Problemi kryesor i të infektuarve është se ato janë të rinj dhe po llogaritet dyshimi i shifrave të infektuar.  Në izolimin në shtëpi 12,455, (+316). Gjithsej pozitive aktualisht janë 13.263, ose 310 më shumë se dje. Ekzistojnë 2 vdekje në 24 orët e fundit për një total kombëtar prej 35.205.

Tamponet e kryera ishin 6.494 (gjithsej 1.365.366). Të rritur të shëruar dhe të shkarkuar (+29), shtrimet në spital janë ulur (ata në kujdes intensiv mbetën të qëndrueshëm, ata në kujdes jo intensiv u ulën me 7)

“Kanë kaluar ditë që të dhënat e infeksioneve, indulative, mund të na bëjnë të mendojmë se situata po del nga dora, por nuk rezulton kështu: nuk ka ringjallje në nivelin kombëtar, por disa shpërthime të përmbajtura", tha  zëvendës Ministri Pierpaolo Sileri.

Duke i kontrolluar shpërthimet, duke i bërë ato të mbeten të vogla, dhe duke vazhduar me ndjenjën e përgjegjësisë që kemi zhvilluar gjatë muajve të fundit, duke mbrojtur të tjerët me një maskë, ndarje dhe higjienë; faza e ngritjes së virusit nuk do të ketë një valë e dytë për mënyrën se si e njohëm në Mars ”, thotë Sileri.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore