Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

"Shhh, pusho..."/ Gazetarit të BBC i kërkohet të heshtë teksa shpëtimtarët dëgjojnë për të mbijetuar (VIDEO)

"Shhh, pusho..."/ Gazetarit të BBC i kërkohet të

Puna e ndërlikuar dhe e mundimshme e shpëtimit të njerëzve u zbulua sot në mëngjes kur Tom Bateman, korrespondentit të BBC-së për Lindjen e Mesme, iu kërkua të ndalonte transmetimin e tij të drejtpërdrejtë në mënyrë që shpëtimtarët të mund të dëgjonin për shenja jete.

Menjëherë pasi filloi transmetimin e tij përpara një pallati 10-katësh në Adana, i cili u rrëzua gjatë tërmetit fillestar, ndaj atij, si dhe të gjithë të tjerëve në afërsi, iu kërkua të heshtnin për një kohë. Duke folur më pas, Tom tha se ishte një moment "si i ankthit ekstrem, por edhe i atyre fijeve të vogla shprese".

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore