Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

FOTO/ Serbët marrin vendimin: A do ta puthin trupin e vdekur të patriarkut Irinej që vdiq nga Covid?

FOTO/ Serbët marrin vendimin: A do ta puthin trupin e vdekur të

Sipas rekomandimeve të Shtabit të Krizave në Serbi, si dhe për shkak të aplikimit të masave epidemiologjike, nuk do të jetë e mundur të puthet trupi i patriarkut Irinej, por pjesëmarrësit në varrim do të jenë në gjendje të afrohen disa metra nga skela, të përkulen dhe të largohen nga Tempulli.

Në emër të Kishës Ortodokse Serbe, Shovljanski u bëri thirrje të gjithë besimtarëve që të mbajnë maska, të mos qëndrojnë dhe të mos bëjnë turma.

Ai gjithashtu shpjegoi se si do të organizohet një lamtumirë për Irinej të shtunën dhe të dielën.

Patriarku do të varroset të dielën. Irinej njihej për ndikimin politik që kishte në Serbi dhe deklaratat plot urrejtje kundër shqiptarëve.

FOTO/ Serbët marrin vendimin: A do ta puthin trupin e vdekur të

FOTO/ Serbët marrin vendimin: A do ta puthin trupin e vdekur të

FOTO/ Serbët marrin vendimin: A do ta puthin trupin e vdekur të

FOTO/ Serbët marrin vendimin: A do ta puthin trupin e vdekur të

FOTO/ Serbët marrin vendimin: A do ta puthin trupin e vdekur të

FOTO/ Serbët marrin vendimin: A do ta puthin trupin e vdekur të

FOTO/ Serbët marrin vendimin: A do ta puthin trupin e vdekur të

FOTO/ Serbët marrin vendimin: A do ta puthin trupin e vdekur të

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore