Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

“Senator i përjetshëm?!”/ Kush do të jetë pasardhësi i Putinit? Presidenti rus mund të dorëhiqet për të shmangur...

“Senator i përjetshëm?!”/ Kush do të jetë

Vladimir Putin këtë vit do të detyrohet të zgjedhë pasardhësin e tij mes humbjeve ushtarake dhe rënies së popullaritetit, sipas mediave të huaja.


Diktatori do të kërkojë t’ia dorëzojë pushtetin një trashëgimtari të “zgjedhur” dhe të tërhiqet në pallatin e luksoz në Detin e Zi në vend që të rrezikojë të burgoset.

Lideri rus do të kërkojë të heqë dorë nga pushteti dhe t’ia delegojë një pasardhësi teknokrat, i cili mund të negociojë fundin e luftës me Ukrainën dhe Perëndimin, dhe ndoshta të mos marrë pjesë në zgjedhjet e ardhshme presidenciale që duhet të mbahet këtë vit.


Rrethi i Putinit thuhet se nuk e sheh atë më si një “garantues të stabilitetit” duke e parë ngritjen e Yevgeny Prigozhinit, kreut të ushtrisë private të Wagner, e cila deri më tani ishte më besnikja ndaj Kremlinit.  Ai ka të ngjarë të emërojë një të besuar si president, si kryebashkiaku i Moskës, Sergey Sobyanin, kryeministri Mikhail Mishustin ose zëvendës-shefi i stafit, Dmitry Kozak.

Megjithatë, “për Putinin, ky është një opsion i mirë, krahasuar me Çausheskun ose Gadafin.

Ligjet aktuale nënkuptojnë se ai do të ishte një “senator i përjetshëm”.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore