Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Senati voton shefin e Pentagonit, i pari afrikano-amerikan në këtë post që merr votat e 2 republikanëve

Senati voton shefin e Pentagonit, i pari afrikano-amerikan në

Senati amerikan konfirmon Lloyd Austin, duke qenë pro propozimit të presidentit Joe Biden që të shërbejë si sekretar i Mbrojtjes

Me një votim prej 93-2, Senati konfirmoi Lloyd Austin si sekretar i mbrojtjes të Premten.

Ai është i emëruari i dytë Biden i konfirmuar nga Senati dhe tani bëhet afrikano-amerikani i parë që drejton Departamentin e Mbrojtjes. Më herët Senati konfirmoi Janet Yellen, si sekretare e Thesarit.

Të vetmit pa vota erdhën nga radhët e republikanëve, GOP, ishin senatorët Josh Haëley (Mo.) Dhe Mike Lee (Utah).

"Wshtë një nder dhe privilegj qw të shërbej si Sekretari i 28-të i Mbrojtjes së vendit tonë dhe unë jam veçanërisht krenar që jam afrikano-amerikani i parë që mban këtë post”, shkroi Austin në Twitter pasi u konfirmua. "Le të nisim punën".

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore