Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Rusia rekord infektimesh nga Covid, kthen Pallatin e Akullit në spital të hapur

Rusia rekord infektimesh nga Covid, kthen Pallatin e Akullit në spital

Rusia të Dielën raportoi një rritje ditore prej 24,581 infeksioneve të reja me koronavirus, duke e çuar numrin kombëtar në 2,089,329 raste.

Autoritetet gjithashtu raportuan 401 vdekje të lidhura me koronavirusin në 24 orët e fundit, duke e çuar numrin zyrtar të vdekjeve në 36,179.

Për shkak të numrit të lartë të të infektuarve të Covid, autoritetet ruse kanë kthyer Pallatin e Sportit të akullit në një spital të hapur për të shtruar pacientët. Kjo vjen si rezultat i rritjes së numrit të personave që duan kujdes të hospitalizuar.

Stafi mjekësorë dhe pacientët prej së të mërkurës janë venodsur në spitalin e përkohshëm për pacientët me koronavirus në Pallatin e Akullit Krylatskoye në Moskë. 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore